Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Czasowa zmiana trasy linii 725

Od najbliższego poniedziałku (19 października), w związku z rozpoczęciem remontu przepustu w ul. Rosochatej w Powsinie i zamknięciem jej dla ruchu, zmienia się trasa przejazdu autobusu linii 725. Przebudowa najbardziej dotknie mieszkańców Okrzeszyna i Kępy Okrzewskiej korzystających z komunikacji miejskiej.

Przebudowa przepustu

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, autobusy linii nr 725 nową trasą pojadą już od najbliższego poniedziałku (19 października). Zmiany zostaną wprowadzone ok. godz. 11.00 i potrwają do zakończenia przebudowy przepustu w ul. Rosochatej w Powsinie, a ma on być gotowy za około dwa miesiące. 

Nowa trasa

W związku z zaplanowanymi pracami i zamknięciem wspomnianej ulicy dla ruchu linia 725 zostaje skierowana na poniższą trasę:

ZASTRUŻE: Rosochata – OKRZESZYN: Wiechy - droga przez Okrzeszyn – KĘPA OKRZEWSKA: droga w Kępie Okrzewskiej – KĘPA OKRZEWSKA-CMENTARZ - droga w Kępie Okrzewskiej – OKRZESZYN: droga przez Okrzeszyn – Wiechy – Okrzewska – BIELAWA: Wspólna – Lipowa – KONSTANCIN-JEZIORNA: Bielawska –  Mirkowska – Warszawska – WARSZAWA: Drewny – Przekorna – Rosochata – ZAKAMAREK

Zawieszone zostaje funkcjonowanie przystanku ZAKAMAREK 01.

Uruchomione zostaną przystanki
  • ZAKAMAREK 51 zlokalizowany przy ul. Rosochatej przed skrzyżowaniem z ul. Zakamarek w kierunku ul. Zastruże obowiązujący jako dla wysiadających.
  • WILANÓWKA 53 zlokalizowany przy ul. Wiechy przed skrzyżowaniem z drogą w Okrzeszynie na tymczasowym płytowaniu jako „na żądanie”;
  • ZASTRUŻE 51 zlokalizowany przy ul. Rosochatej za skrzyżowaniem z ul. Zastruże w kierunku ul. Latoszki na tymczasowym płytowaniu obowiązujący jako dla wsiadających;
  • ZASTRUŻE 52 zlokalizowany przy ul. Rosochatej za skrzyżowaniem z ul. Zastruże w kierunku ul. Zakamarek obowiązujący jako dla wysiadających.

Kursowanie linii 725 będzie odbywało się wg specjalnego rozkładu jazdy.

Zmiany od godz. 11

Uwaga! W związku z rozpoczęciem prac od ok. godz. 11.00, ZTM podaje szczegóły funkcjonowania linii w dniu 19 października:

  • do godz. 11.00 linia 725 będzie kursowała rozkładem podstawowym;
  • ostatnim półkursem z WIILANOWA realizowanym na podstawowym rozkładzie jazdy będzie kurs o godz. 10:40;

Dodatkowo od 19 października od początku kursowania w zamian za wycofane kursy 725 z krańca STARE KABATY obsługę przejmą wybrane kursy linii 519 na trasie: POWSINEK – Opieńki – Przekorna – Gąsek – STARE KABATY – Gąsek – Przekorna - … - DW. CENTRALNY.

Szczegóły zmian oraz aktualny rozkład jazdy na: www.ztm.waw.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie)

Autor: Patryk Siepsiak

2015-10-16

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer