Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Gmina z wyróżnieniem

Gmina Konstancin-Jeziorna została wyróżniona w konkursie "EKOpozytyw Mazowsza" organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Listę laureatów poznaliśmy 8 października. 

"EkoPozytyw Mazowsza" to coroczne nagrody przyznawane za aktywną działalność proekologiczną. Warunkiem udziału w konkursie było zrealizowanie w 2014 r. przedsięwzięcia współfinansowanego ze środków Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nagrody i wyróżnienia

O tytuł „EKOpozytyw Mazowsza" rywalizowało 36 beneficjentów. Kapituła konkursowa przyznała 9 nagród finansowych oraz 27 wyróżnień. Listę laureatów poznaliśmy w miniony czwartek (8 października) podczas uroczystości, która odbyła się Galerii Porczyńskich w Warszawie. 

Gmina wśród laureatów

Wśród wyróżnionych nie mogło naturalnie zabraknąć gminy Konstancin-Jeziorna, która została doceniona za wkład w ochronę wód poprzez m.in. budowę sieci wodno-kanalizacyjnych. Burmistrz Kazimierz Jańczuk dyplom oraz gratulacje odebrał z rąk członków Rady Nadzorczej i Zarządu WFOŚiGW w Warszawie oraz honorowych gości obecnych na uroczystości: Katarzyny Kępki - podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska, Janiny Ewy Orzełowskiej - wicemarszałka województwa mazowieckiego i Krystiana Szczepańskiego - zastępcy prezesa zarządu NFOŚiGW.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-10-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer