Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Komunalne coraz ładniejsze

Dotąd szare, ponure i z odpadającą elewacją teraz doczekały się remontu. Budynki komunalne przy ul. Ogrodowej 3 i ul. Królewskiej 13 w Konstancinie-Jeziornie zmieniły się nie do poznania.

Wyremontowano dwa budynki

Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie sukcesywnie remontuje budynki komunalne. W ostatnim czasie odnowione zostały te stojące przy ul. Ogrodowej 3 i ul. Królewskiej 13. Zakres prac obejmował m.in.: termomodernizację ścian zewnętrznych budynków, wykonanie izolacji pionowej i poziomej ścian fundamentowych, wymianę obróbek blacharskich oraz montaż nawiewników na oknach w lokalach mieszkalnych. Dodatkowo w budynku przy ul. Ogrodowej 3 m.in. wymieniono okna w mieszkaniach i wyremontowano podest wejściowy oraz wybudowano komórki lokatorskie. Pojawił się też chodnik prowadzący do ulicy. Z kolei przy ul. Królewskiej 13 odnowiono schody wejściowe i wykonano wjazd na teren działki. W piwnicy budynku zalano posadzki, otynkowano ściany. 

Ze środków własnych

Obie inwestycje kosztowały łącznie 395 tys. zł. – Każdego roku udaje się nam wyremontować jeden lub dwa budynki – przyznaje Edward Skarżyński, dyrektor konstancińskiego ZGK. – Wszelkie prace finansujemy ze środków zakładu. Pieniądze pochodzą z czynszów zbieranych od najemców.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-10-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer