Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Ministerstwo Finansów ostrzega

Ministerstwo Finansów przestrzega rolników przed zakupem paliw od oszustów. Konsekwencje pozornej oszczędności mogą być bardzo bolesne i odczuwalne przez długie lata.


Pozorna oszczędność

Coraz więcej rolników, skuszonych pozorną oszczędnością, decyduje się na zakup od oszustów paliw wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym - alarmuje Ministerstwo Finansów. Często się zdarza tak, że gospodarze nieświadomie uczestniczą w takim procederze.Jednak nie jest to żadne usprawiedliwienie. 

Srogie kary

Resort przestrzega, że nabywca paliwa bez odprowadzonych podatków może zostać pociągnięty do odpowiedzialności. A konsekwencje takiego postępowania mogą być bardzo bolesne - zaczynając od nałożenia na rolnika obowiązku zapłaty akcyzy  i opłaty paliwowej "za sprzedawcę", a kończąc na pociągnięciu go odpowiedzialności karno-skarbowej. 

Można tylko stracić

Ministerstwo Finansów poniższym przykładem próbuje uzmysłowić rolnikom, że zakup paliwa po "promocyjnych" cenach nie jest żadną  oszczędnością:

<<Rolnik zakupił 1000 litrów nielegalnego oleju napędowego, niespełniającego wymagań jakościowych po cenie brutto 4,50 zł/l (o 50 gr/l niższej niż w przypadku legalnego  zakupu). Z tego tytułu rolnik pozornie zaoszczędził 500 zł. Jednocześnie jednak może on ponieść straty w łącznej wysokości 3.877 zł>>

Szczegóły w załączonym piśmie.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-10-21

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer