Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Nowy ratusz pnie się w górę

Ratusz przy ul. Piaseczyńskiej w Konstancinie-Jeziornie dumnie pnie się do góry. Jeśli pogoda będzie sprzyjała inwestycji, nowa siedziba władz gminy do końca roku powinna być już przykryta dachem.

Ciepło z gruntu

Nowy ratusz nabiera kształtu. Stoją ściany wewnętrzne nośne i ściany działowe parteru budynku. Widoczna jest już sala obsługi mieszkańców, biura pracowników i pomieszczenia pod wynajem. Budowlańcy wykonali już strop nad pierwszą kondygnacją. Przygotowywane są też stalowe zbrojenia ścian pierwszego piętra. A w najbliższym czasie wykonawca przystąpi do wykonania odwiertów o głębokości 150 m pod pompy, które będą wykorzystywały ciepło z gruntu do ogrzania budynku. 

Koniec budowy za rok

W tym roku nowy ratusz powinien być przykryty dachem, jeśli tegoroczna zima będzie łaskawa. Koniec budowy za rok. Inwestycję realizuje polsko -hiszpańskie konsorcjum firm, którego liderem jest spółka „Coprosa”. Koszt to ponad 24 mln zł, jednak samorząd zamierza pozyskać na jej realizację wsparcie finansowe w ramach programu rządowego Lemur. W kompleksie swoje siedziby będą miały wszystkie wydziały urzędu, które teraz znajdują się w kilku lokalizacjach miasta. Prócz części dla urzędników w budynku powstanie też przestronny punkt obsługi mieszkańców i sala konferencyjna.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-10-30

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer