Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Starostwo odpowiada ws. asfalciarni

Starostwo Powiatowe w Piasecznie negatywnie odpowiedziało na pismo burmistrza Kazimierza Jańczuka w sprawie wskazania działki, na którą swoją działalność mogłaby przenieść wytwórnia mas bitumicznych, działająca obecnie w Konstancinie-Jeziornie. 

Na początku lipca Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna zwrócił się do Wojciecha Ołdakowskiego, starosty piaseczyńskiego z prośbą o wskazanie nieruchomości położonej na terenie naszego powiatu, na którą swoją działalność mogłaby przenieść Wytwórnia Mas Bitumicznych.

Asfalciarnia obecnie mieści się na konstancińskim Mirkowie, z czego władze i mieszkańcy gminy nie są zadowoleni. – Wojewoda mazowiecki na spotkaniu, które odbyło się 25 czerwca zadeklarował, że w ramach sprawowanego nadzoru po wskazaniu nieruchomości, będącej w zasobach Skarbu Państwa, i zaakceptowaniu jej lokalizacji przez właściciela wytwórni, przedłuży z nim umowę na czas nieoznaczony – informuje Kazimierz Jańczuk. – Konstancin-Jeziorna jest jedynym uzdrowiskiem na Mazowszu i zarówno władzom samorządowym, jak i mieszkańcom zależy, aby ten zakład nie funkcjonował na terenie naszej gminy. 

Niestety, na razie nie mamy dobrych wiadomości. Starostwo Powiatowe w Piasecznie negatywnie odpowiedziało na prośbę burmistrza. – Po wnikliwym przeanalizowaniu zasobu nieruchomości Skarbu Państwa, biorąc pod uwagę przeznaczenie określone zgodnie z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, powierzchnię oraz usytuowanie nieruchomości, nie jest możliwe wskazanie odpowiednich gruntów – czytamy w piśmie, które 30 września trafiło na biurko Kazimierza Jańczuka. 

Poniżej publikujemy pełną treść odpowiedzi sygnowanej przez starostę Wojciecha Ołdakowskiego. 

Autor: Patryk Siepsiak

2015-10-01

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer