Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

W Czarnowie bez zmian

W Czarnowie zostało po staremu. We wtorek (27 października) mieszkańcy sołectwa na sołtysa wsi ponownie wybrali Małgorzatę Wojakowską-Żeglińską, która na początku miesiąca zrezygnowała z tej funkcji. 

Za mało osób

Mieszkańcy Czarnowa nowego sołtysa wybierali we wtorek (27 października). Na zebranie wiejskie w Zespole Szkół nr 1 w Konstancinie-Jeziornie, w pierwszy terminie, przyszło za mało osób, by mogło się ono odbyć (wymagane jest tzw. kworum, czyli obecność co najmniej 20 proc. uprawnionych do głosowania mieszkańców danego sołectwa - w przypadku Czarnowa to 192 osoby). 

Wszyscy za

Po piętnastominutowej przerwie spotkanie przeprowadzono w drugim terminie, niezależnie już od liczby uczestników. Tym razem na sali obecne były 54 osoby. Kandydatura na sołtysa Czarnowa była tylko jedna. Mieszkańcy ponownie wybrali Małgorzatę Wojakowską-Żeglińską, mimo że kilka tygodni wcześniej sama zrezygnowała z pełnienia tej funkcji. Pani Małgorzata szefuje w Czarnowie już od 17 lat.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-10-30

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer