Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Eksmisja za długi

Koniec z upomnieniami i nakazami, teraz czas na eksmisje - Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie walczy z dłużnikami. Pierwsze wyroki sądowe zostały już wykonane, następne czekają w kolejce.

ZGK ma już dość dłużników, którzy nie płacą za mieszkania komunalne. Zaległości wobec zakładu sięgają już ponad 4 mln zł. Lokatorzy od lat niepłacący czynszu nie chcą też zaległości odpracować, choć mają taką możliwość. ZGK bierze się za dłużników i rozpoczyna ich eksmisje. 

Pierwsze eksmisje

Pod koniec lipca pierwszych dziesięciu najemców lokali komunalnych straciło mieszkania należące do gminy. – Eksmisje wykonano przy współpracy z zewnętrzną firmą, która w ramach umowy zabezpieczyła tymczasowe pomieszczenia dla wszystkich usuwanych dłużników – wyjaśnia Edward Skarżyński, dyrektor ZGK. – Była to ostateczna forma oddziaływania na lokatorów notorycznie niewywiązujących się z opłat. Warto podkreślić, że żadna z eksmitowanych osób nie skorzystała z zaproponowanego im lokalu.

Będą kolejne eksmisje

W najbliższych tygodniach ZGK wspólnie z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Spraw Lokalowych Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna planuje kolejne eksmisje. – Obecnie przygotowywana jest niezbędna dokumentacja kolejnych dziesięciu lokali
– dodaje Edward Skarżyński. – Po uzyskaniu tytułów egzekucyjnych wyroki sądowe będą sukcesywnie wykonywane.
Odzyskane w ten sposób pomieszczenia zostaną wyremontowane i w części przeznaczone na mieszkania socjalne, do których będą przekwaterowywani mieszkańcy posiadający prawomocne wyroki sądu uprawniające do takiego lokalu.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-08-25

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer