Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Idą tropikalne upały, oszczędzajmy wodę

Przed nami tydzień tropikalnych temperatur. W związku z zapowiadanymi upałami i panującą suszą, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Zakład Gospodarki Komunalnej apelują o oszczędzanie wody. W najbliższych dniach zrezygnujmy z podlewania m.in. ogródków i trawników.

To będą jedne z najgorętszych dni w tym roku. W najbliższy weekend (8 i 9 sierpnia) temperatura może sięgnąć w naszym regionie nawet 40 stopni Celsjusza. Pamiętajmy, by w tropikalne upały pić dużo wody oraz unikać wysiłku fizycznego i słońca.

W upalne dni musimy być przygotowani też na wystąpienie czasowych spadków ciśnienia w sieci wodociągowej. Są to sytuacje sporadycznie, ale jeśli duży pobór wody będzie się utrzymywał, możliwe są przerwy w jej dostawie.

Dlatego Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Zakład Gospodarki Komunalnej apelują do mieszkańców, aby w najbliższych tygodniach ograniczyli lub zrezygnowali z podlewania ogródków i trawników, napełniania basenów czy mycia samochodów. W godz. 6.00-23.00 woda z wodociągu miejskiego powinna być używana jedynie do celów spożywczych i higienicznych mieszkańców oraz zwierząt gospodarskich.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-08-04

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer