Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Konstanciński STOCER otrzyma 5 mln zł

Mazowieckie Centrum Rehabilitacji "STOCER" w Konstancinie-Jeziornie otrzyma 5 mln zł dofinansowania na zakup sprzętu medycznego oraz remont oddziałów rehabilitacyjnych.

Pieniądze pochodzą z rezerwy ogólnej budżetu państwa. O dodatkowe fundusze dla konstancińskiego centrum do premier Ewy Kopacz wystąpił Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki - na wniosek marszałka Adama Struzika. Odpowiedź była pozytywna. STOCER otrzyma 5 mln zł. Umowę w sprawie przekazania dotacji podpisano w miniony piątek, 31 lipca. 

Nowy sprzęt i remont
Dzięki tym środkom placówka wzbogaci się o nowy sprzęt medyczny m.in. nowoczesny rentgen. Ponadto w planach jest remont oddziałów rehabilitacji i rekonstrukcji ortopedycznej. Szpital zostanie dostosowany do określonych przez ministra zdrowia wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotów leczniczych.

Nowoczesna placówka
Mazowieckie Centrum Rehabilitacyjne "STOCER" to nowoczesna placówka medyczna, która oferuje kompleksowe, wysokospecjalistyczne usługi rehabilitacyjne i ortopedyczne, udzielając pomocy w schorzeniach i urazach narządu ruchu, szczególnie kręgosłupa. Specjalizuje się w neuroortopedii (neurotraumatologii) oraz rehabilitacji. W placówce wykonuje się wiele zabiegów, takich jak operacje neuroortopedyczne lub rekonstrukcyjne, których nie podejmują się inne placówki medyczne w kraju. Centrum dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą specjalistów z ogromnym doświadczeniem.

Struktura
W skład "STOCER-u" wchodzi sześć oddziałów szpitalnych (dysponujących łącznie 394 łóżkami), w tym – rehabilitacyjny dla dorosłych i dzieci, trzy urazowo-ortopedyczne oraz intensywnej terapii. Ma także oddział rehabilitacji dziennej dla dorosłych, dwa oddziały rehabilitacji dziennej dla dzieci, przychodnię specjalistyczną, pracownie diagnostyczne oraz zaplecze fizjoterapeutyczne.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-08-05

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer