Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Popłynęli po medale

Trzy medale, dwa złote i jeden srebrny, w rozegranych mistrzostwach Polski w pływaniu długodystansowym wywalczyli reprezentanci Integracyjnego Klubu Sportowego Konstancin.

Mistrzostwa w pływaniu długodystansowym rozegrano 25 i 26 lipca w Olsztynie. Pierwszego dnia rywalizowały drużyny. Naszą gminę reprezentowali: Michalina Pecyna, Maciej Pecyna i Kacper Lenartowicz z IKS Konstancin, którzy w kategorii juniorów na dystansie 3 km wywalczyli złoty medal, a w kategorii open, pokonując seniorów z AZS UWM Olsztyn, srebro.

Dzień później (26 lipca) sportowcy walczyli w indywidualnych konkurencjach. Także tutaj konstancinianie nie zawiedli. Na dystansie 5 km najlepsza była Michalina Pecyna, która w świetnym stylu zdobyła mistrzostwo Polski. Jej koledzy - Maciej Pecyna i Michał Durajczyk - w swoich kategoriach wiekowych zajęli czwarte miejsce, a Kacper Lenartowicz - ósme. – Zawody indywidualne przebiegały w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych – mówi Aleksandra Golon, trener IKS Konstancin. – Było wietrznie i zimno. Zawodnicy walczyli nie tylko ze zmęczeniem, ale także z dużymi falami i wychłodzeniem organizmu.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-08-05

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer