Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Setne urodziny pani Zofii

Serce i uśmiech dla wszystkich to przepis na szczęśliwe życie autorstwa Zofii Kęsik, która 10 sierpnia obchodziła swoje setne urodziny. Konstancinianka jubileusz świętowała w gronie najbliższej rodziny i władz gminy.

To był wyjątkowy dzień dla Zofii Kęsik, jednej z najstarszych mieszkanek Konstancina-Jeziorny. Seniorka w poniedziałek (10 sierpnia) obchodziła 100 urodziny. Z okazji jubileuszu mieszkankę os. Mirków odwiedzili: Kazimierz Jańczuk - burmistrz gminy, sekretarz Irena Krasnopolska i Andrzej Cieślawski - przewodniczący rady miejskiej. 

Kwiaty i życzenia

Były kwiaty, lampka szampana i życzenia 200 lat. – Osiągnięcie tak pięknego wieku jest wydarzeniem szczególnym – podkreślił burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Pani swoim długim, pożytecznym i wypełnionym pracą życiem zasłużyła sobie na szacunek i życzliwość otoczenia.
Jubilatka nie kryła wzruszenia. – Spotkało mnie dzisiaj tyle szczęścia i zaszczytu – przyznała z łezką w oku pani Zofia. – Za pamięć serdecznie dziękuję.
Pomimo sędziwego wieku, konstancinianka cieszy się dobrym zdrowiem i doskonałą kondycją. Tryska też humorem i energią. Jaką ma receptę na długie i udane życie? – Mieć serce i uśmiech dla wszystkich oraz cieszyć się życiem takim, jakim jest – wyznaje seniorka.

Od urodzenia
Pani Zofia urodziła się 10 sierpnia 1915 roku. Jest rodowitą konstancinianką. Całe swoje życie poświęciła rodzinie i wychowaniu czwórki dzieci. – Jesteśmy wdzięczni mamie za ciepło domowego ogniska – wyznaje Magdalena Fastyn, córka jubilatki. –  Po powrocie ze szkoły zawsze czekała na nas gorąca zupa i przepyszne naleśniki z jabłkami. To wspaniała kobieta.
Seniorka doczekała się pięciorga wnucząt i tyle samo prawnucząt.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-08-13

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer