Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Tęczowe Przedszkole oficjalnie otwarte

Przestronne sale dydaktyczne, nowoczesne zaplecze kuchenne, wspaniały plac zabaw i udogodnienia dla niepełnosprawnych – tak zmieniło się gminne Tęczowe Przedszkole przy ul. Jaworskiego 3 w Konstancinie-Jeziornie. Obiekt w piątek (28 sierpnia) został oficjancie otwarty. 

Spełniły się marzenia dyrekcji, nauczycieli, a przede wszystkim dzieci i ich rodziców z Tęczowego Przedszkola w Konstancinie-Jeziornie. Placówka przeszła gruntowną metamorfozę. Efekty ponad rocznego remontu można było zobaczyć w miniony piątek (28 sierpnia). Tego dnia obiekt została oficjalnie oddany do użytku. 1 września maluchy rozpoczęły w nim naukę.

Na uroczystości otwarcia placówki, oprócz władz gminy i pracowników przedszkola obecni byli również m.in.: radni miejscy, dyrektorzy gminnych szkół i placówek oświatowych, maluchy i ich rodzice. Nie zabrakło na niej także projektantów i przedstawiciela wykonawcy. – Spełniamy oczekiwania naszych mieszkańców i konsekwentnie realizujemy politykę prorodzinną – podkreślił Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – Dzisiaj otwieramy kolejną, po żłobku, placówkę oświatową na os. Mirków, ale na tym nie koniec. Rozpoczęliśmy prace przygotowawcze budowy nowej siedziby Przedszkola "Leśna Chatka", które pomieści 150 dzieci. Sukcesywnie tworzymy naszym najmłodszym mieszkańcom godne warunki do nauki i zabawy.

Aby tradycji stało się zadość burmistrz Kazimierz Jańczuk, Andrzej Cieślawski - przewodniczący RM oraz Ewa Winek - dyrektorka przedszkola uroczyście przecięli wstęgę. Obiekt poświęcili - były i obecny proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie - ks. Bogdan Przegaliński i ks. Robert Tomasik. Po części oficjalnej przybyli goście mieli okazję zwiedzenia budynku. Zachwytom nie było końca. 

Inwestycja, którą realizowała firma „Dorbud” z Kielc powstawała w błyskawicznym tempie. Prace budowlane ruszyły latem ubiegłego roku i zgodnie z umową miały potrwać do 30 czerwca. Wykonawcy udało się jednak zakończyć je przed czasem. W Tęczowym Przedszkolu jest nowoczesne zaplecze kuchenne, szatnie, sanitariaty i pomieszczenia administracyjne dla personelu. Na maluchy czekają kolorowe i przestronne sale dydaktyczne, w tym jedna o pow. 125 mkw., która powstaje po złożeniu ściany dzielącej dwa mniejsze pomieszczenia. Całości dopełnia atrakcyjny plac zabaw. Budynek i znajdujące się w nim pomieszczenia w pełni przystosowane są do potrzeb niepełnosprawnych – zamontowana została winda i wykonano specjalne podjazdy. Powstał też parking. W odnowionym Tęczowym Przedszkolu uczyć się będzie 125 maluchów. Całość kosztowała ponad 3,2 mln zł.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-09-01

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer