Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

W hołdzie ofiarom i bohaterom wojny

We wtorek (1 września) na cmentarzu parafialnym w Skolimowie odbyły się uroczystości upamiętniające 76. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Hołd jej ofiarom i bohaterom oddali kombatanci, władze gminy, młodzież z konstancińskich szkół oraz mieszkańcy.

W 76. rocznicę wybuchu II wojny światowej mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna spotkali się na cmentarzu parafialnym w Skolimowie, by oddać hołd jej ofiarom i bohaterom. Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie od mszy św., której przewodniczył ks. Leszek Jackiewicz, proboszcz skolimowskiej parafii. Po nabożeństwie m.in. kombatanci, przedstawiciele władz gminy, poczty sztandarowe, kluby seniorów oraz młodzież z konstancińskich szkół przeszli przed kwaterę żołnierzy poległych za Ojczyznę w 1939 r. Przed pomnikiem spoczęły kwiaty. Odczytano też apel poległych. – Cieszy mnie liczny i czynny udział młodzieży w dzisiejszej uroczystości – podkreślił Tadeusz Kozikowski, wiceprzewodniczący Zarządu Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Konstancinie-Jeziornie. – Z każdym rokiem jest nas coraz mniej (kombatantów - przyp. red.), zadbajcie o to, by pamięć o ofiarach i bohaterach tamtych, strasznych czasów była wiecznie żywa.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-09-02

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer