Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

W hołdzie poległym i pomordowanym

Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Zarząd Koła ZKRPiBWP w Konstancinie-Jeziornie zapraszają w najbliższy wtorek (1 września) na obchody 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystości tradycyjnie odbędą się na cmentarzu w Skolimowie.

Uroczystości rocznicowe rozpoczną się od mszy św. w intencji poległych i pomordowanych podczas drugiej wojny światowej. Początek nabożeństwa o godz. 16.00. Później władze gminy, kombatanci, poczty sztandarowe i zaproszeni goście przejdą przed kwaterę żołnierzy poległych za Ojczyznę w 1939 r. Tam delegacje złożą wieńce. Odczytany zostanie też Apel Poległych.

Po uroczystościach w świetlicy przy ul. Jaworskiego 24 w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się, z okazji Dnia Weterana, spotkanie burmistrza gminy z kombatantami. Na obchody rocznicowe zapraszają Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna i Irena Cejba, przewodnicząca koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-08-27

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer