Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Święto konstancińskiej straży miejskiej

Konstancińska straż miejska w piątek (28 sierpnia) obchodziła swoje święto. Dla wszystkich były życzenia i gratulacje, a dla najlepszych - awanse.

W miniony piątek (29 sierpnia), w rocznicę uchwalenia ustawy powołującej do życia straże gminne, Straż Miejska w całej Polsce obchodziła swoje święto. Nie inaczej było w Konstancinie-Jeziornie. Choć miejscowe obchody miały charakter skromny, ale bardzo podniosły.

Na piątkowej uroczystej odprawie służbowej oprócz burmistrza Kazimierza Jańczuka obecni byli też jego zastępcy - Ryszard Machałek i Katarzyna Młodawska, a także Andrzej Cieślawski - przewodniczący Rady Miejskiej i nowy komendant Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie - Ireneusz Kwiecjasz.

Życzenia i awanse

W swoim przemówieniu, Stanisław Grudzień - komendant konstancińskiej straży miejskiej podziękował podległym mu funkcjonariuszom za zaangażowanie, poświęcenie i realizowanie powierzonych im zadań służbowych. Z kolei burmistrz Kazimierz Jańczuk oraz zaproszeni goście życzyli strażnikom i pracownikom monitoringu miejskiego pomyślności, wielu sukcesów i satysfakcji z sumiennie spełnianego obowiązku czuwania nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta i gminy. 

Dzień Straży Miejskiej był też doskonałą okazją do nagrodzenia wyróżniających się funkcjonariuszy. Awanse otrzymali:

  • Małgorzata Lewandowska (na stanowisko specjalisty)
  • Adam Borowski (na stanowisko specjalisty)
  • Dariusz Jankowski (na stanowisko specjalisty)
  • Mariusz Kruk (na stanowisko specjalisty)
  • Krzysztof Rewerski (na stanowisko specjalisty)
  • Piotr Gut (na stanowisko strażnika)
  • Łukasz Lutyński (na stanowisko młodszego strażnika)
O straży miejskiej

Straż Miejska została powołana do ochrony porządku publicznego w 1991 r. Obecnie w naszej gminie pracuje szesnastu strażników oraz pięć osób cywilnych, które prowadzą całodobową obsługę monitoringu miejskiego. Strażnicy pełnią służbę w trybie dwuzmianowym od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 23.00, a w niedziele od 11.00 do 23.00. Dyżur telefoniczny jest całodobowy - interwencje zgłoszone przez mieszkańców gminy np. w nocy, realizowane są przez strażników niezwłocznie po rozpoczęciu służby w pierwszej zmianie, chyba że są to sprawy niecierpiące zwłoki, wówczas w ramach współpracy z policją zawiadomienia przekazywane są dyżurnemu Komisariatu Policji.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-09-01

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer