Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Zwrot podatku za paliwo

Rolnicy ponownie mogą otrzymać zwrot podatku akcyzowego od zakupionego paliwa. Wnioski, wraz z niezbędnymi fakturami, należy złożyć do 31 sierpnia w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Rolnicy o zwrot podatku akcyzowego od zakupionego paliwa mogą ubiegać się dwa razy do roku. Pierwszy termin był w lutym, teraz wnioski będą przyjmowane do końca sierpnia. 

Pamiętaj o fakturach
Gospodarze muszą pamiętać, by dołączyć do formularza faktury VAT (lub ich kopie). Stanowią one bowiem dowód zakupu oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej. Uwaga! Faktury powinny pochodzić z okresu od 1 lutego do 31 lipca 2015 r.

Wypłata pieniędzy
Taki komplet dokumentów składamy do burmistrza. Jeśli nie będzie w nich braków, pieniądze zostaną wypłacone - gotówką w kasie Banku Spółdzielczego przy ul. Warszawskiej lub przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku - w terminie od 1 do 31 października. Tegoroczny limit zwrotu podatku akcyzowego wynosi: 81,70 zł * ilość ha użytków rolnych.

Więcej informacji
Więcej informacji można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w zakładce Zwrot podatku akcyzowego.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-08-06

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer