Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Otwarte Ogrody po raz ósmy (wideo)

Dziesiątki ogrodów, tysiące zwiedzających - tegoroczny Festiwal Otwarte Ogrody już za nami. Przez dwa dni na mieszkańców i wszystkich odwiedzających Konstancin-Jeziornę czekały koncerty, wykłady, wystawy malarskie, warsztaty tematyczne i spotkania z artystami. Zapraszamy na relację wideo z tego wydarzenia.

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna już po raz ósmy otworzyli bramy swoich ogrodów. Dla miłośników sztuki wszelakiej przygotowano długą listę atrakcji, z których każdy znalazł coś interesującego dla siebie. W przepięknych sceneriach konstancińskich willi czekały liczne wernisaże malarstwa, wystawy fotografii i rzeźby. 

Tradycyjnie do swoich ogrodów zaprosili pisarze i artyści, którzy w cieniu wiekowych drzew chętnie prezentowali swoje dzieła. Nie zabrakło również wycieczek z przewodnikiem, warsztatów artystycznych dla dużych i małych oraz prelekcji. Ponadto w tym roku organizatorzy przygotowali niespodzianki dla osób, które odwiedzą jak największą ilość festiwalowych atrakcji. Do wygrania były m.in. książki, talony na kolacje i gadżety promocyjne. Zachęcamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia, a na kolejne Otwarte Ogrody zapraszamy już za rok.

Organizatorami festiwalu byli: Klub Inicjatyw Obywatelskich, Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Konstanciński Dom Kultury.

Patronaty: Narodowy Instytutu Dziedzictwa, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Piaseczyński i Przewodniczący Rady Powiatu Piaseczyńskiego, Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna.

Tegoroczna edycja Festiwalu Otwarte Ogrody odbywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Dziedzictwo utracone”.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-09-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer