Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Porozmawiajmy o seniorach

Jest szansa na powstanie w Konstancinie-Jeziornie rady seniorów. Na pierwsze spotkanie, na którym zostaną przybliżone zasady jej funkcjonowania zapraszamy w środę (23 września) do Konstancińskiego Domu Kultury przy ul. Mostowej 15. Początek o godz. 18.00.

„Porozmawiajmy o seniorach w naszej gminie” pod takim hasłem w przyszłą środę (23 września) w Konstancińskim Domu Kultury odbędzie się debata z mieszkańcami gminy Konstancin-Jeziorna. Jej organizatorem jest Fundacja Dialogu Społecznego przy współpracy z: Fundacją Zaczyn, Stowarzyszeniem Nasz Drobin oraz Fundacją Konwent Samorządowy na rzecz Społeczności Trzeciego Wieku, którzy wspólnie realizują projekt "W drodze do mazowieckich rad seniorów". 

Organizatorzy na spotkanie zapraszają nie tylko seniorów, ale także: przedstawicieli organizacji pozarządowych, sołtysów, lokalnych liderów i radnych. Debatę poprowadzą: Katarzynę Tadeusiak-Jeznach i Przemysława Wiśniewskiego, przedstawiciele Fundacji Dialogu Społecznego oraz Fundacji Zaczyn. - Porozmawiamy o tym co jest ważne, potrzebne pilne lub niezbędne aby żyło się dobrze seniorom - wyjaśnia Katarzyna Tadeusiak-Jeznach. - Celem spotkań jest stworzenie podstaw gminnej rady seniorów i rozpoczęcie dyskusji o lokalnej strategii senioralnej, planach przyszłych działań na rzecz osób starszych zamieszkujących gminę.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej projektu www.radyseniorow.pl. Tam także zamieszczane są fotorelacje ze spotkań w gminach i miastach gdzie realizowany jest projekt. Wszelkie pytania prosimy kierować do osoby koordynującej działania w Konstancinie-Jeziornie Katarzyny Tadeusiak-Jeznach: pisemnie ktadeusiakjeznach@gmail.com (prosimy dopisać w temacie wiadomości - Konstancin) lub telefonicznie (najlepiej pomiędzy godziną 18.00 a 20.00 w tygodniu roboczym) pod nr. 501-661-760.

Więcej szczegółów można znaleźć w zamieszczonych poniżej materiałach.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-09-14

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer