Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Łurzycanki na dożynkach prezydenckich

Konstancin-Jeziorna weźmie udział w tegorocznych dożynkach prezydenckich, które odbędą się 12 i 13 września. Gminę na imprezie będzie reprezentował zespół Łurzycanki. Do Spały pojadą także nasi seniorzy. 

W tym roku Mazowsze będzie reprezentowane przez nadwiślańskie Urzecze. Na boisku w Spale stanie flisacka binduga. W obozowisku nie zabraknie łodzi pychówek i koszy wiklinowych wypełnionych produktami charakterystycznymi dla tego mikroregionu. Goście dożynkowi spróbują dań regionalnych: siuforka (zupy rybnej), barszczu chrzanowo-buraczanego, pierogów, czerlotki (ciastka jabłkowego) i cydru domowego. 

Tajnikami hodowli pszczół i produkcji miodu zdradzi Zbigniew Durajczyk, właściciel Tęczowej Pasieki z Cieciszewa. Na scenie zaśpiewają i zatańczą zespoły ludowe,m.in.: nasze Łurzycanki (występ o godz. 15.30). W skład konstancińskiej delegacji weszli również członkowie miejscowych klubów seniorów.

Prezentację dożynkową Mazowsza organizują: samorząd województwa mazowieckiego, powiat piaseczyński, gmina Konstancin-Jeziorna, gmina Góra Kalwaria oraz Fundacja Szerokie Wody.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-09-11

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer