Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wóz strażacki i odznaczenia

Strażacy z Bielawy 19 września obchodzili 60-lecie istnienia jednostki. Nie zabrakło gratulacji, życzeń i odznaczeń dla zasłużonych. Były też prezenty. Druhowie dostali nowy wóz gaśniczy.

Uroczystość z okazji 60-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie odbyła się na placu przed remizą. Wzięli w niej udział strażacy ochotnicy, a także m.in. władze i mieszkańcy gminy oraz poseł Roman Kosecki. 

Odznaczenia dla druhów

Okrągły jubileusz był doskonałą okazją do wręczenia druhom i druhnom odznaczeń. Ważnym momentem było również symboliczne przekazanie kluczyków do nowego samochodu pożarniczego Scania. Wóz kosztował 862.920 zł, z czego 468.920 zł to środki własne gminy Konstancin-Jeziorna, 150 tys. zł pochodzi z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, 10 tys. zł stanowi darowiznę od Polskich Sieci Energetycznych, a kwota 234 tys. zł jest pożyczką z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. 

Odsłonięcie tablicy

Zwieńczeniem uroczystości było odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej. Biało-czerwoną wstęgę symbolicznie zdjęli z niej: burmistrz Kazimierz Jańczuk, Leszek Szcześniak - komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie oraz Edward Pruśniewski z OSP Bielawa. Później wszyscy wspólnie udali się na strażacki poczęstunek.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-09-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer