Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Bezpieczniej na przejściach dla pieszych

Dwadzieścia trzy przejścia dla pieszych zyskały nowe doświetlenie. W piątek 24 czerwca zakończył się odbiór robót, prowadzonych na  najbardziej obciążonych ruchem drogach gminy Konstancin-Jeziorna. Będzie jeszcze bardziej bezpieczniej dla pieszych i kierowców.

Odblaskowe elementy

Istniejące oświetlenie drogowe zostało uzupełnione o specjalne słupy z oprawami odblaskowymi,  dzięki którym piesi znajdujący się na przyjściu, i w jego pobliżu, będą jeszcze lepiej widoczni dla kierowców. Zamontowane na wysięgnikach lampy ze światłem o neutralnej barwie, stanęły na ulicach: Warszawskiej, Wilanowskiej, Pułaskiego i Wojska Polskiego w Konstancinie-Jeziornie, oraz Słomczynie, Turowicach i Kawęczynie. Jeden słup oświetleniowy, został również postawiony w drodze powiatowej – przy „Starym Młynie” na ulicy Chylickiej, w miejscu wskazanym przez mieszkańców jako szczególnie niebezpieczne. 


Plansze informacyjne

Dodatkowo, na nowych słupach oświetleniowych zostały zamontowane specjalne ramki, w których w przyszłości będą umieszczane plansze informujące mieszkańców oraz gości gminy Konstancin-Jeziorna o m.in. zbliżających się wydarzeniach kulturalno-sportowych.
Doświetlenie 23 przejść dla pieszych  zostało wykonane przez  firmę Isn-Elektro Olszanowski i Wspólnicy z m. Biała Podlaska. Koszt inwestycji to ponad 350 000 zł

Autor: Agnieszka Jarzębska-Isio

2016-06-30

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer