Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Crossminton w Parku Zdrojowym

Miłośników aktywności sportowych zapraszamy do Parku Zdrojowego. W każdy wtorek i piątek wakacji, będzie można spróbować swoich sił w crossmintonie - grze łączącej najciekawsze elementy tenisa, badmintona i squasha. Zajęcia są bezpłatne.

Zasady gry

Crossminton wcześniej nazywany speed badmintonem, wymyślony został w Niemczech. Ojcem chrzestnym gry jest Bill Brandes, wynalazca specjalnych aerodynamicznych lotek,  do których później opracowano odpowiednie rakiety. Dzięki nim, lotki podczas gry mogą osiągać prędkość nawet do 290 km/h.
Żeby zacząć grać w crossmintona wystarczą tylko chęci. Niezbędny sprzęt: rakietki oraz lotki zapewnia organizator zajęć - Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Instruktor – Adam Grzegorzewski chętnym osobom, przybliży zasady gry. Do zabawy nie potrzeba żadnych siatek, słupków, czy też specjalnego kortu. 


Bezpłatne zajęcia 

Zapraszamy do gry w crossmintona w każdy wtorek i piątek, lipca oraz sierpnia. Zajęcia odbywają się od 18.30 do 20.30,  na trawie obok Konstancińskiego Domu Kultury Hugonówka. Udział bezpłatny. Zapraszamy!

Autor: Agnieszka Jarzębska-Isio

2016-07-05

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer