Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Dni Konstancina 2016 - tak się bawiliśmy

Tegoroczne Dni Konstancina za nami. W miniony weekend (18 i 19 czerwca) na mieszkańców i wszystkich odwiedzających jedyne uzdrowisko na Mazowszu czekało mnóstwo atrakcji. Dopisała i pogoda, i frekwencja. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy. 

Koncertowa sobota

Nie było mowy o nudzie. Program tegorocznych Dni Konstancina wypełniony był po brzegi atrakcjami. A zadbali o to: Konstanciński Dom Kultury, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Świętowaliśmy dwa dni. W sobotę (18 czerwca) w amfiteatrze odbył się przegląd lokalnych zespołów i grup artystycznych. Dzieci i młodzież mogli wziąć udział w licznych warsztatach, w tym m.in.: naukowych, plastycznych i rzeźbiarskich. W alejkach stanęły stoiska handlowe, gastronomiczne i rękodzielnicze. Przez cały dzień na terenie Parku Zdrojowego działo miasteczko sprawnościowe dla najmłodszych. Chętnych do m.in.: strzelania z łuków, rzutów do kosza i gry w badmintona nie brakowało. Były też muzyczne gwiazdy. Koncert Haliny Mlynkovej ściągnął do amfiteatru tłumy fanów.


Niedziela w stylu belle époque

Niedziela (19 czerwca) to przede wszystkim pokaz zabytkowych samochodów na parkingu  przed Centrum Handlowym "Stara Papiernia" oraz parada i piknik retro. Żeby tradycji stało się zadość,  władze Konstancina-Jeziorny, rajcy, zaproszeni goście, mieszkańcy i turyści - tym razem w strojach z belle époque i przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Moderato z Warki - przeszli ulicami miasta do Parku Zdrojowego, gdzie Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy oraz Andrzej Cieślawski, przewodniczący Rady Miejskiej zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy. Było w czym wybierać, m.in.: przejażdżki - omnibusem konnym, bryczkami i bicyklami, a także nieme kino i loty balonem. Sportowych emocji dostarczył nam mecz retro, w którym samorządowcy zmierzyli się z mieszkańcami. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:5. Na scenie wystąpili m.in.: Big Band Rondo Konstancin, Sonata i iluzjonista Szalony Kapelusznik, a wieczorem - artyści Teatru Wielkiego oraz Teatr Akt z widowiskiem "Poza Czasem". Wszystko po to, by jak najlepiej oddać atmosferę dawnego Konstancina-Jeziorny. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

Galeria zdjęć 

Fot. Andrzej Piętka


Galeria zdjęć 

Fot. Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

Galeria zdjęć 

Fot. Konstanciński Dom Kultury

Autor: Patryk Siepsiak

2016-06-20

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer