Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

II Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego

W najbliższą sobotę 25 czerwca odbędzie się II edycja Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego, organizowanego przez DEM’a Promotion Polska oraz Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży. Start biegu na dystansie 10 km o godzinie 10.00 w pobliżu tężni w Parku Zdrojowym. Dla uczestników i widzów przygotowano liczne atrakcje, min. w Strefie Zabaw i Strefie Technologicznej.


Bieg im. Piotra Nurowskiego

Celem przewodnim wydarzenia jest upamiętnienie imienia Piotra Nurowskiego, wybitnego mieszkańca Konstancina, Prezesa PZLA, następnie Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członka Zarządu oraz Rady Nadzorczej Telewizji Polsat S.A., tragicznie zmarłego w katastrofie Smoleńskiej. Organizatorom zależy również na krzewieniu idei zdrowego i aktywnego trybu życia zarówno wśród osób młodych, jak i starszych. W tegorocznym biegu wystartuje 642 zawodników, o blisko 90 osób więcej niż w ub. roku. Zapowiadają się piękne sportowe emocje i rywalizacja aż do mety. Ubiegłorocznego pilota Adama Małysza, zastąpi w tym roku  Karol Strasburger.

Trasa

Przygotowana została trasa o dystansie 10 km, atestowana przez PZLA, wiodąca przez aleję główną parku oraz urokliwe uliczki Konstancina. Dobrana godzina startu biegu idealnie wpasowuje się w ciepłą końcówkę czerwca. Zawodnicy wystartują o 10:00 z okolic Konstancińskiego Domu Kultury „Hugonówka” i będą mieli dokładnie 1h 30min na przebiegnięcie trasy. Zawodnicy pobiegną w technicznych koszulkach New Balance, które otrzymają w pakietach startowych.

Na spragnionych zawodników czekać będzie woda Żywiec Zdrój, podawana na trasie przez wolontariuszy i kibiców w punktach z wodą.

Zadbano również o profesjonalny pomiar czasu, który pozwoli na wyłonienie zwycięzców w kategorii open, open wśród mieszkańców Konstancina, w sześciu kategoriach wiekowych z podziałem na płcie oraz w specjalnej kategorii Olimpijskiej. Najlepsi zawodnicy otrzymają puchary, nagrody rzeczowe oraz finansowe, fundowane przez Sponsorów i Partnerów wydarzenia. Wszyscy startujący, którzy ukończą bieg otrzymają medale.

Atrakcje dla uczestników i widzów

Po ukończonym biegu zawodnicy otrzymają posiłek regeneracyjny w specjalnie przygotowanej STREFIE GRILLA KAMIS. Pysznych potraw z grilla będą mogli również skosztować kibice oraz goście miasteczka biegacza.

Organizatorzy pomyśleli również o dzieciach, dla których rozstawiona zostanie STREFA ZABAW ŻYWIEC ZDRÓJ, w której znajdą się duże zabawki dmuchane – mega zjeżdżalnia, mega piłkarzyki, zamek oraz bramka. Dzieci będą mogły miło spędzić czas pod okiem jednego z rodziców oraz opiekunek poszczególnych zabawek.


Bieg organizowany jest pod Honorowym Patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Burmistrza Konstancina – Jeziorny Kazimierza Jańczuka.

Fanpage: https://www.facebook.com/biegkonstancin/?fref=ts

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/164418190627548/

Strona: http://www.biegkonstancin.pl/
Autor: Grzegorz Żurawski

2016-06-24

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer