Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Kto dokończy budowę ratusza?

Konstanciński magistrat ogłosił przetarg nieograniczony na kontynuację budowy nowego ratusza przy ul. Nowopiaseczyńskiej. Zainteresowane firmy swoje oferty mogą zgłaszać do 7 lipca.

Przetarg ogłszony

Wkrótce ruszy kontynuacja budowy nowej siedziby władz gminy Konstancin-Jeziorna. Magistrat w czwartek (16 czerwca) ogłosił przetarg nieograniczony, który wyłoni nowego wykonawcę inwestycji. Zainteresowani na złożenie ofert mają czas do 7 lipca, do godz. 10.00. Szczegóły w Biuletynie Informacji Publicznej (link otwiera się w nowym oknie). 

Sprawa w sądzie

Przypomnijmy - konstanciński ratusz budowało polsko-hiszpańskie konsorcjum firm pod wodzą spółki Coprosa. Prace rozpoczęły się w 2014 r. i miały zakończy w listopadzie tego roku. Wiadomo, że tak się nie stanie. Robotnicy Coprosy w drugiej połowie lutego zeszli z placu budowy i mimo wezwań, do pracy nie wrócili. W związku z czym, 2 marca magistrat odstąpił od umowy z Hiszpanami. Szczegółowo o sprawie pisaliśmy tutaj (link otwiera się w nowym oknie). Teraz gmina domaga się od spółki ponad 2,4 mln zł odszkodowania. Były wykonawca płacić nie zamierza. Sprawa trafiła więc do sądu. 

Opóźnienie

Gmina po przeprowadzeniu inwentaryzacji inwestycji, która wykazała wiele uchybień i nieprawidłowości w budowie ratusza przygotowała nową Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ), niezbędną do ogłoszenia przetargu. Wszystkie te zawirowania spowodują co najmniej półroczne opóźnienie w oddaniu budynku do użytku.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-06-17

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer