Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Młode scenarzystki czekają na głosy

Antonina Dobrowolska i Kinga Witczak z Zespołu Szkół nr 1 w Konstancinie-Jeziornie walczą w konkursie filmowym "Młodzi o Warszawie". W prosty sposób możemy pomóc gimnazjalistkom spełnić marzenie o wygranej. Wystarczy, że obejrzymy na kanale internetowym YouTube spot nakręcony według scenariusza nastolatek.

Warsztaty w szkołach

A zaczęło się w ubiegłym roku. W listopadzie "Fundacja Instytut Innowacji" przeprowadził w kilku polskich szkołach, w tym także w konstancińskiej „jedynce” warsztaty filmowe. Po zajęciach każdy uczestnik mógł napisać scenariusz. Te przygotowane przez gimnazjalistki - Mariannę Dobrowolską, Weronikę Sosnowską, Barbarę Czerwińską i Paulinę Krawczyk z kl. I oraz Kingę Witczak i Antoninę Dobrowolską z kl. II zdobyły uznanie komisji oceniającej.

Kolejny etap

Nastolatki przeszły do drugiego etapu konkursu i w styczniu wzięły udział w warsztatach filmowo-
aktorskich, podczas których kręcono krótki film z udziałem profesjonalnej ekipy i aktorów. Do końca lutego uczestnicy mieli także wymyślić i napisać scenariusze filmu krótkometrażowego promującego stolicę. Ten pt. „Poświęć trochę czasu Warszawie” autorstwa Kingi i Antoniny spodobał się komisji konkursowej i, obok dwóch innych, został właśnie zrealizowany.

Aktorka i tancerka

W rolę głównej bohaterki spotu wcieliła się Agnieszka Kaczorowska, aktorka i tancerka znana między innymi z programu „Taniec z gwiazdami”. Etiudę wyreżyserowały 19-letnie siostry Nadia i Sara Szymańskie. Jest to poetycka historia z motywem przewodnim zegara, który przenosi główną bohaterkę w różne miejsca Warszawy.

Głosowanie

O tym, który film wygra zadecyduje liczba jego odsłon na kanale internetowym YouTube. Ten według scenariusza Kingi i Antoniny znajdziemy poniżej: 


Uczestnicy konkursu walczą o kamery.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-06-15

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer