Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Nad wodą tylko z głową

Przed nami dwa miesiące wakacyjnego wypoczynku. Z pewnością wielu z nas ochłody przed upałami będzie szukać nad wodą. Pamiętajmy o rozwadze w czasie plażowania. Przypominamy! Na terenie gminy Konstancin-Jeziorna nie ma akwenów, w których można się legalnie kąpać!

Zakaz kąpieli

W tym sezonie, na terenie województwa mazowieckiego można bezpiecznie korzystać z 4 kąpielisk oraz 38 miejsc „zwyczajowo wykorzystywanych do kąpieli”. Uwaga! Żadnego z nich nie ma na terenie gminy Konstancin-Jeziorna. Zakaz kąpieli obowiązuje m.in. w Wiśle i Jeziorce. Rzeki, szczególnie ta pierwsza, są bardzo zdradliwe, a nierozważna zabawa może zakończyć się tragicznie. 

Utonęły 33 osoby

Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych od początku maja w Polsce utonęły już 33 osoby. Tylko w czerwcu z tego powodu życie straciły 4 osoby. Odpoczywając nad wodą pamiętajmy o zachowaniu ostrożności. Wybierajmy tylko strzeżone kąpieliska, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwa ratownik. Pod żadnym pozorem nie wolno pływać po alkoholu i narkotykach. 

Z rozwagą

Pamiętajmy również, by nie wskakiwać do wody będąc rozgrzanym – różnica temperatur może wywołać szok termiczny. Woda to zdradliwy i niebezpieczny żywioł, należy podchodzić do niej z pokorą. Nie przeceniajmy swoich umiejętności - na otwarte akweny wypływajmy tylko z asekuracją. Nie skaczmy, w szczególności na główkę, do nieznanej i zbyt płytkiej wody. Zróbmy wszystko, by wakacyjny wypoczynek był miłym wspomnieniem, a  nie kolejnym ludzkim dramatem.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-06-24

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer