Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Nie dotykaj małych zwierząt w lesie!

Lato to okres narodzin potomstwa w wielu zwierzęcych rodzinach. Na świat przychodzą  m.in. młode sarenki, oraz warchlaczki. Pamiętajmy! Znalezionego przypadkowo w lesie małego zwierzęcia, nie należy absolutnie dotykać, aby nie przekazać mu swojego zapachu, chwytać oraz płoszyć. 

Dzikie zwierzęta żyją obok nas

Wyjątkowe położenie Gminy Konstancin-Jeziorna sprawia, że dzikie zwierzęta żyją obok nas.  W letnich miesiącach na świat przychodzą m.in. młode sarenki, oraz warchlaczki. W pierwszych tygodnia życia dzikich zwierząt, samica pozostaje z małymi cały czas w ukryciu. Odchodzi od nich tylko na czas karmienia. Niejednokrotnie, podczas spaceru możemy natknąć się na skuloną sarenkę, czy schowanego warchlaczka w krzakach.


Pamiętajmy!

Młode ciągle narażone są na ataki drapieżników, lisów oraz ptaków.  Ich strategią obronną jest tylko i wyłącznie brak zapachu w pierwszych dniach życia. Dzięki temu drapieżniki, a nawet psy myśliwskie, nie mogą ich wyczuć.
Znalezionego przypadkowo w lesie małego zwierzęcia, nie należy absolutnie dotykać, aby nie przekazać mu swojego zapachu, chwytać oraz płoszyć.  W żadnym wypadku nie należy również zabierać młodych.   Zabrane ze swojego naturalnego środowiska  np. koźlę jest bardzo trudno wychować. Nigdy też, później nie będzie zdolne do samodzielnego życia w lesie.

    Załączniki:

Autor: Autor: Agnieszka Jarzębska-Isio

2016-09-05

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer