Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Świętujemy 25 i 10 lat dobrego partnerstwa

W najbliższą sobotę (11 czerwca) będziemy świętować jubileusz współpracy z miastami partnerskimi - holenderskim Leidschendam-Voorburg i czeskimi Hranicami. Z tej okazji zapraszamy mieszkańców na uroczystości, które na ten dzień zaplanowano w Konstancinie-Jeziornie. 

Wspólne świętowanie

Do Konstancina-Jeziorny przyjadą delegacje z Holandii i Czech. A okazja do świętowania jest nie byle jaka - 25 lat współpracy z miastem Leidschendam-Voorburg oraz 10 lat partnerstwa z Hranicami. 

Wieczór w Hugonówce

Obchody jubileuszowe rozpoczną się w najbliższą sobotę (11 czerwca) przed południem. O godz. 11.00 dwie aleje w Parku Zdrojowym otrzymają  nazwy nawiązujące do wspomnianych miast partnerskich. Na główną uroczystość zapraszamy do Konstancińskiego Domu Kultury, gdzie o godz. 18.00 rozpocznie się wyjątkowy wieczór. Będzie to okazja do wspomnień, podsumowań i rozmów o przyszłości. Podpisane zostaną także deklaracje kontynuowania zawartej przed laty współpracy. 

Chopin i wystawa

Wspólne świętowanie umili koncert w wykonaniu pianisty Wojciecha Świętońskiego, któremu towarzyszyć będzie Aleksandra Demowska-Madejska, grająca na altówce. Duet ten zabierze publiczność w muzyczną podróż po Polsce, Holandii i Czechach. Usłyszymy m.in. Chopina. Na piętrze będzie można obejrzeć rocznicową wystawę, a na deser w altance przy "Hugonówce", o godz. 20.00, wystąpi Schanty Choir z Leidschendam-Voorburga. Zespół ten będzie też można zobaczyć i usłyszeć w ciągu dnia, m.in. ok. godz. 15.00 na dziedzińcu Centrum Handlowego "Stara Papiernia". 

Koncert finałowy

Warto też pamiętać o koncercie finałowym YouthFestival, na który zapraszamy w niedzielę (12 czerwca) o godz.16.00. W amfiteatrze Parku Zdrojowego wystąpią chór i orkiestra z udziałem wszystkich uczestników festiwalu. W programie m.in. utwory kompozytorów polskich i muzyka filmowa. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-06-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer