Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Będzie więcej tras rowerowych w naszej gminie

Już niebawem rozpocznie się realizacja projektów dotyczących poszerzenia systemu tras rowerowych w Warszawie i pobliskich miejscowościach. Gmina Konstancin-Jeziorna, wspólnie z ościennymi gminami - Górą Kalwarią oraz Piasecznem, złożyła projekt do funduszy europejskich o dofinansowanie na budowę zintegrowanej sieci tras rowerowych.

W efekcie współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego, miasta stołecznego Warszawy oraz podwarszawskich gmin, wybrano w konkursie do realizacji 13 projektów, dzięki którym zostanie powiększona sieć dróg rowerowych. Planowane inwestycje to głównie budowa nowych, ale również modernizacja istniejących dróg rowerowych w Warszawie oraz 34 gminach sąsiadujących ze stolicą.

Projekt „Budowa Zintegrowanej Sieci Tras Rowerowych na terenie gmin: Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria, Piaseczno” został pozytywnie oceniony i znalazł się na 5 miejscu na liście projektów wybranych do dofinansowania. Samorządy dostaną łącznie 10 506 161,30 zł, z funduszy europejskich w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, uwzględnionych w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Niebawem zostaną zawarte umowy o dofinansowanie wybranych projektów.

Celem projektu jest zwiększenie ruchu niezmotoryzowanego i korzystania z komunikacji zbiorowej. Trasy rowerowe zostały zlokalizowane w ciągu dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

Autor:

2016-12-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer