Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

500 zł na dziecko od kwietnia

Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie jest gotowy do uruchomienia rządowego programu „Rodzina 500 plus”. Przyjmowanie wniosków i wypłata świadczeń rusza już od piątku, 1 kwietnia.

Przygotowania

Za realizację rządowego programu „Rodzina 500 plus” odpowiedzialny jest Wydział ds. Świadczeń Rodzinnych, Funduszu Alimentacyjnego i Dodatków Mieszkaniowych konstancińskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Świadczenie wychowawcze w naszej gminie przysługuje ok. 2 tys. dzieciom – szacuje Ewa Michalska, kierownik OPS w Konstancinie-Jeziornie. – W tym roku koszt realizacji programu wyniesie 6 143 899 zł, takie środki zaplanował dla nas wojewoda mazowiecki.

Wnioski od 1 kwietnia

Wnioski będzie można składać od 1 kwietnia, bo właśnie tego dnia wchodzi w życie Rozporządzenie Ministra Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej w tej sprawie. Druki wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego są dostępne na stronie internetowej OPS, w zakładce "Rodzina 500+” (kliknięcie łącza spowoduje otwarcie strony w nowym oknie). W wersji papierowej formularze są udostępnione w szkołach, żłobku oraz Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Osobiście lub przez Internet

Wszystkich zainteresowanych, którzy kwalifikują się do programu, OPS zaprasza od 1 kwietnia  w poniedziałki (9.00-17.00), wtorki (8.00-16.00), czwartki (8.00-16.00) i piątki (8.00-16.00). Środy są dniem pracy wewnętrznej pracowników bez przyjęć Interesantów. Pamiętajmy, że wniosek możemy złożyć osobiście w OPS, przesłać pocztą lub przez Internet, ale w tym przypadku musimy posiadać tzw. profil zaufany lub bezpieczny podpis elektroniczny. Pieniądze zostaną przekazane bezpośrednio na konto wskazane przez rodzica lub wypłacone gotówką w kasie ośrodka. 

Dla kogo?

500 zł przysługuje na drugie i kolejne dziecko, a także na pierwsze, jeśli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 800 zł (lub 1200 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego). W przypadku drugiego i kolejnych dzieci kryterium dochodowe nie obowiązuje. Żeby otrzymać pieniądze, musimy złożyć wniosek.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-03-31

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer