Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Bezpłatne badania mammograficzne

Drogie panie - pamiętajcie o badaniach profilaktycznych. Już w najbliższy piątek (8 kwietnia) mieszkanki gminy Konstancin-Jeziorna będą mogły bezpłatnie wykonać mammografię. Akcja skierowana jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat. Mammobus stanie przy ul. Gąsiorowskiego 12/14, obok Centrum Kompleksowej Rehabilitacji. 

Ważne badania

Rak to nie wyrok. Nowotwór wykryty odpowiednio wcześnie jest uleczalny. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Mieszkanki gminy Konstancin-Jeziorna będą mogły przebadać się bezpłatnie już w najbliższy piątek (8 kwietnia). Akcja mammograficzna adresowana jest do kobiet z najbardziej zagrożonej zachorowaniem na raka grupy wiekowej 50-69, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej Narodowego Funduszu Zdrowia. Panie, których program nie obejmuje, mogą wykonać badanie odpłatnie.

Rejestracja

Mobilny mammobus stanie przy ul. Gąsiorowskiego 12/14, obok Centrum Kompleksowej Rehabilitacji. Na badania nie potrzebne jest skierowanie lekarskie, ale trzeba się wcześniej na nie zarejestrować. Zapisy prowadzone są pod numerami telefonów: 42 254 64 10 lub 517 544 004.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-04-06

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer