Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Kolejna szansa na darmową mammografię

Troski o zdrowie nigdy za wiele. Mieszkanki gminy Konstancin-Jeziorna w przyszły wtorek (26 kwietnia) kolejny raz będą miały okazję do wykonania bezpłatnej mammografii. Warto z niej skorzystać, bo wczesne wykrycie nowotworu może niejednej kobiecie uratować życie.

Ważna diagnoza

Mammografia jest bezbolesna. Trwa zaledwie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza. Dlatego tak ważna jest szybka diagnoza. Ona jest przepustką do wyleczenia.

Badania bezpłatne

Mimo że mammografia to w dalszym ciągu najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z L"Lux Med Diagnostyka". – Zachęcamy panie do profilaktyki.

Mieszkanki gminy Konstancin-Jeziorna będą mogły przebadać się bezpłatnie we wtorek (26 kwietnia). Mobilny mammobus Lux Medu zaparkuje tym razem na parkingu marketu API przy ul. Warszawskiej 63.

Dla kogo?

Akcja skierowana jest do pań w wieku:

  • 50-69 lat
    badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.
  • 40-49 oraz 70-75 lat
    badania wykonywane są w ramach projektu finansowanego z Funduszy Norweskich. W tym przypadku wymagane jest skierowanie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl (link otwiera się w nowym oknie)

Zarejestruj się 

Na badania, w ramach obu programów, trzeba się wcześniej zarejestrować. Można to zrobić pod nr tel.: 58 666 24 44 lub internetowo pod adresem: www.mammo.pl/formularz (link otwiera się w nowym oknie). Call Center czynne jest od poniedziałku (w godz. 8.00-20.00) do soboty (w godz. 9.00-18.00).

Autor: Patryk Siepsiak

2016-04-20

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer