Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Komunikacja po nowemu

Od pierwszego kwietnia zmianie ulega przebieg i rozkład kursowania niektórych linii komunikacji publicznej w gminie Konstancin-Jeziorna. Większość zmian dokonano na życzenie mieszkańców. Do 15 kwietnia urząd czeka na uwagi i sugestie. 

Umowa na miesiąc

Od 1 kwietnia linie podmiejskie tzw. "elki" obsługuje PKS Grodzisk Mazowiecki. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie umowę z nowym operatorem podpisał wstępnie na miesiąc (obowiązuję ona do 30 kwietnia). Ma to związek z przedłużającą się procedurą przetargową oraz odwołaniem jakie jedna z uczestniczących w postępowaniu firm przewozowych złożyła do Krajowej Izby Odwoławczej. Mimo tych drobnych perturbacji, nowy rozkład został wprowadzony 1 kwietnia bez problemów. 

Zmiany

A co się zmieniło? Zgodnie z sugestiami mieszkańców, zwiększono częstotliwość kursowania na dwóch trasach, oraz zmodyfikowano trasę linii L16, w celu ułatwienia dojazdu do centrum miasta. Do najważniejszych zmian w transporcie zbiorowym na terenie naszej gminy należą:

  • linia L 16 zostanie wydłużona do miejscowości: Obórki, Kępa Oborska, Kępa Okrzewska oraz Okrzeszyn,
  • pętla autobusu L15 będzie na ul. Mirkowskiej (w rejonie skrzyżowania z ul. Willową) w związku z czym trasa tego autobusu będzie przebiegać również przez osiedle Mirków,
  • pętla autobusu L 21 będzie na rynku w Górze Kalwarii.

Czekamy na uwagi

Wszelkie uwagi dotyczące nowego rozkładu jazdy można zgłaszać do Wydziału Dróg Gminnych UMiG wyłącznie w formie pisemnej na adres: jzakrzewska@konstancinjeziorna.pl (link otworzy się w nowym oknie) lub pocztą tradycyjną na adres magistratu. Na opinie urząd czeka do 15 kwietnia. Wszystkie propozycje zostaną przeanalizowane, a racjonalne propozycje wprowadzone do rozkładu od 1 maja. 

Szczegóły zmian na stronie: www.ztm.waw.pl (link otworzy się w nowym oknie).

Autor:

2016-03-31

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer