Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Medale za wspólne życie

Siedem par z gminy Konstancin-Jeziorna odebrało w piątek (8 kwietnia) medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawane przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Wszyscy jubilaci mają ponad pięćdziesięcioletni staż, a rekordziści przeżyli ze sobą 63 lata.

Wspólnie świętowali

Krystyna i Jerzy Barszczewscy dzień ślubu pamiętają jakby był wczoraj. Na ślubnym kobiercu stanęli 1 sierpnia 1964 roku. Ponad pół wieku później, wspólnie z siedmioma innymi parami z gminy Konstancin-Jeziorna, świętowali złote i diamentowe gody. Na uroczystości, która odbyła się w miniony piątek (7 kwietnia) w sali ślubów konstancińskiego magistratu uczestniczyło sześć małżeństw.

Medale od prezydenta

Jubilaci w nagrodę za wytrwałość w miłości otrzymali medale, które w imieniu prezydenta RP wręczył im Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – Jesteście wzorem do naśladowania, jak w miłości i szczęściu przetrwać tyle lat – podkreślił włodarz. – To zaszczyt móc dzisiaj wspólne z wami świętować. 

Życzenia i wspomnienia

Nie zabrakło gratulacji i życzeń. Pary oprócz medali otrzymali również kwiaty i kosze upominkowe, a za ich zdrowie i pomyślność wzniesiono toast lampką szampana. Był też czas na wspomnienia, rozmowy. Jubilaci chętnie zdradzili też swoje recepty na udany i długi związek. – Nie myśl o sobie tylko o drugiej osobie - tymi słowami kierowaliśmy się całe nasze wspólne życie – wspomina Krystyna Barczewska. 

Co najmniej 50 lat

Każda para małżeńska, która przeżyła wspólnie co najmniej 50 lat, może ubiegać się o medal prezydenta Polski. Zgłoszenia przyjmuje Urząd Stanu Cywilnego w Konstancinie-Jeziornie (ul. Warszawska 32, tel.: 22 756 42 78).

[Złote i diamentowe gody świętowali]

  1. Janina i Stefan Penczonek 
  2. Danuta i Karol Milewscy 
  3. Krystyna i Jerzy Barczewscy
  4. Wanda i Michał Kaczan 
  5. Maria i Mirosław Fukowscy
  6. Zofia i Feliks Banaszkiewicz 
  7. Marianna i Edmund Fukowscy

Autor: Patryk Siepsiak

2016-04-11

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer