Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pierwsze wypłaty jeszcze w tym miesiącu

Ponad 850 mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna złożyło wniosek o świadczenie z programu "Rodzina 500 plus". Ośrodek Pomocy Społecznej wydał już pierwsze decyzje, a pieniądze do rodzin mają trafić jeszcze w tym miesiącu.

Pierwsze decyzje i wypłaty

Konstancinianie nie ruszyli tłumnie po pieniądze z programu "Rodzina 500 plus". Dwa tygodnie od jego uruchomienia w Ośrodku Pomocy Społecznej złożono 855 wniosków, w tym 400 przez Internet. – Wnioski rozpatrywane są systematycznie, według daty wpływu – wyjaśnia Jolanta Leśniewska, zastępca kierownika OPS w Konstancinie-Jeziornie. – Wydaliśmy już pierwsze decyzje przyznające świadczenie wychowawcze.

Pieniądze do rodzin mają trafić jeszcze w tym miesiącu. Pierwsza wypłata w kasie ośrodka planowana jest na 27 kwietnia oraz na koniec kwietnia dla osób, które świadczenie chcą otrzymywać na konto osobiste.

Dla kogo 500 zł

500 zł wypłacane jest na drugie i kolejne dziecko, a także na pierwsze, jeśli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 800 zł (lub 1200 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego). Jak szacuje OPS, w naszej gminie świadczenie to przysługuje ok. 2 tys. dzieciom. Punkty przyjmowania wniosków, w konstancińskim ośrodku jest ich pięć, nie są oblegane, a wszystko przebiega spokojnie i sprawnie. – Długich kolejek nie było i nie ma – dodaje Jolanta Leśniewska. – W przypadku błędów w złożonym wniosku, osoby wzywane są do uzupełnienia nieprawidłowości. Najczęstszym błędem jest brak wskazania wszystkich członków rodziny. 

Osobiście i przez Internet

Wszystkich zainteresowanych, którzy kwalifikują się do programu, OPS zaprasza w poniedziałki (9.00-17.00), wtorki (8.00-16.00), czwartki (8.00-16.00) i piątki (8.00-16.00). Środy są dniem pracy wewnętrznej pracowników bez przyjęć interesantów. Przypominamy, że wnioski można składać także przez Internet za pośrednictwem: systemu Emp@tia, platformy ePUAP i PUE ZUS, a także bankowości elektronicznej.

Więcej informacji

Pytania ws. programu "Rodzina 500 plus" można przesyłać mailowo na adres: rodzina500plus@opskonstancin.pl. Więcej informacji oraz formularze wniosków znajdziemy na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (linki otwierają się w nowym oknie).

Autor: Patryk Siepsiak

2016-04-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer