Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pszczelarz z Cieciszewa drugi w Polsce

"Tęczowa Pasieka" z Cieciszewa zdobywa laury. Jej właściciel - Zbigniew Durajczyk zajął drugie miejsce w konkursie na "Pszczelarza roku 2015".

Konferencja naukowa

Wyniki konkursu "Pszczelarz roku 2015" zostały ogłoszone w miniony piątek (8 kwietnia) podczas konferencji naukowej, która odbyła się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. O tytuł ubiegali się pszczelarze z całego kraju. Był wśród nich także Zbigniew Durajczyk z Cieciszewa, właściciel "Tęczowej Pasieki". 

Punkty i tytuł

O zwycięstwie w poszczególnych kategoriach decydowała ilość punktów uzyskanych za m.in. ankietę, w której kandydaci opisywali i dokumentowali swoje osiągnięcia w zakresie edukacji i działalności na rzecz polskiego pszczelarstwa i sposób prowadzenia pasieki. Pod lupę został wzięty także produkowany przez nich miód - przebadano go w laboratorium. Swoją ocenę wystawiło także jury. Ostatecznie pszczelarz z Cieciszewa zajął drugie miejsce, w kategorii miód spadziowy ze spadzi liściastej. Podium należało do Ireneusza Gołaskiego z Radgoszczy w woj. kujawsko-pomorskim.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-04-11

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer