Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

W końcu coś ruszyło

W końcu coś ruszyło się w sprawie modernizacji drogi nr 721. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy jej na odcinku od ul. Julianowskiej w Piasecznie do ul. Skolimowskiej w Konstancinie-Jeziornie.

Remont pilnie potrzebny

Wojewódzka „721” z Konstancina-Jeziorny do Piaseczna jest w opłakanym stanie. Droga jest wąska, nierówna i dziurawa. Brakuje przy niej chodników, o ścieżce rowerowej już nie wspominając. Dziennie przejeżdża nią blisko 18 tys. pojazdów, w tym ponad 2 tys. samochodów ciężarowych (dane MZDW z 2010 r.). Remont tego ważnego ciągu komunikacyjnego od lat jest priorytetem władz Konstancina-Jeziorny i sąsiedniego Piaseczna. Samorządy zadeklarowały nawet pokrycie kosztów, po 25 proc. każdy, wykonania dokumentacji projektowej inwestycji. Niestety, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego był niewzruszony. Dopiero w ubiegłym roku coś drgnęło. A to za sprawą wzmożonych protestów mieszkańców Konstancina-Jeziorny, którzy w kilka dni zebrali pod swoją petycją do Adama Struzika, marszałka województwa ponad 3 tys. podpisów. Pieniądze się znalazły, ale na razie tylko na projekt. 

Przetarg ogłoszony

W związku z tym MZDW ogłosił pod koniec marca przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji rozbudowy drogi obejmującej prawie pięciokilometrowy odcinek od ul. Julianowskiej w Piasecznie do ul. Skolimowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Zgodnie z założeniami prace mają być konkretne i będą obejmować m.in.: rozbudowę skrzyżowań, budowę dróg dla rowerów, chodników i zatok autobusowych. Projektanci w imieniu zamawiającego muszą też uzyskać decyzję środowiskową oraz pozwolenie wodnoprawne i zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Otwarcie ofert zaplanowano na 6 maja. Wyłoniony w przetargu wykonawca na opracowanie projektu będzie miał ponad dwa lata. Niestety, na razie nie wiadomo, kiedy miałaby ruszyć tak wyczekiwana przez mieszkańców modernizacja wojewódzkiej "721". 

Autor: Patryk Siepsiak

2016-04-13

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer