Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wyścig kolarski, będą utrudnienia

Uwaga! W sobotę (16 kwietnia) ulicami Konstancina-Jeziorny przejedzie wyścig „Skandia Maraton Lang Team”. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie informuje o zmianach w kursowaniu linii 163, 164, 710, 725, L14, L15, L16, L21.

W związku z planowaną imprezą w godz. od ok. 10.30 do ok. 17.00 nieprzejezdne będą dla ruchu ulice: w Warszawie (Kostki Potockiego, Vogla, Ruczaj, Prętowa, Rosy, Sągi), w Konstancinie-Jeziornie (Mirkowska) i w m. Parcela-Obory (Baczyńskiego, Podlaska).

Zmiana tras

W związku z powyższym autobusy linii 163, 164, 710, 725, L14, L15, L16i L21 zostaną skierowane w przypadku braku możliwości przejazdu na trasy objazdowe:

 • 163
  w obu kierunkach:
  od skrzyżowania Syta/Vogla: Syta – Metryczna- Bruzdowa – KĘPA ZAWADOWSKA 01. Autobusy znajdujące się w czasie zamknięcia na krańcu WILANÓW będą skierowane na trasę objazdową: WILANÓW – Wiertnicza – Augustówka i dalej swoją trasą.
 • 164
  w obu kierunkach:
  od skrzyżowania al. Wilanowska/Przyczółkowa: Przyczółkowa-Wiertnicza - Augustówka - Zawodzie - Kobylańska - Tuzinowa - Syta i dalej swoją trasą. Półkursy przez ul. Calową zostają zawieszone.
 • 710
  w obu kierunkach:
  od skrzyżowania Warszawska/Bielawska/Piaseczyńska: Warszawska - Piłsudskiego i dalej swoją trasą. Odjazdy z krańców będą opóźnione o około 8 min.
 • 725
  w kierunku krańca KĘPA OKRZEWSKA-CMENTARZ
  : trasa skrócona do przystanku WILANÓWKA 01, (ul. Okrzeszyn), gdzie autobus będzie zawracany.
 • L15
  w obu kierunkach:
  od skrzyżowania Wilanowska/Łyczyńska: Wilanowska - Warszawska i dalej swoją trasą.
 • L16
  trasa
  skrócona do przystanku WILANÓWKA 02, (ul. Okrzeszyn), gdzie autobus będzie zawracany.
 • L21
  w obu kierunkach:
  od skrzyżowania Dębówka/Kawęczyn: Kawęczyn (drogą nr 734) - Wilanowska - Warszawska i dalej swoją trasą.

Wstrzymanie ruchu

Ponadto w czasie przejazdu uczestników wyścigu kolarskiego mogą wystąpić krótkotrwałe wstrzymania ruchu drogowego w al. Wojska Polskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Mirkowską w Konstancinie-Jeziornie (dotyczy linii L14).

Na trasach objazdowych obowiązują przystanki:

 • dla linii zwykłych - pierwsze napotkane przystanki obowiązywać będą jako stałe, pozostałe (oprócz przystanków zlokalizowanych bezpośrednio przed skrętem w lewo, z których skręt jest niemożliwy do wykonania) jako warunkowe,
 • dla linii strefowych uzupełniających - wszystkie napotkane jako warunkowe (oprócz przystanków zlokalizowanych bezpośrednio przed skrętem w lewo, z których skręt jest niemożliwy do wykonania).

ZTM przeprasza za utrudnienia. Szczegóły na stronie ztm.waw.pl (link otwiera się w nowym oknie).

Autor: psp, ztm

2016-04-15

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer