Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Z kijkami spalisz kalorie

Chcesz zadbać o formę przed latem? Te zajęcia są dla ciebie! W przyszły wtorek (26 kwietnia) rusza bezpłatna nauka nordic walking. Miejscem cotygodniowych spotkań będzie Park Zdrojowy. Początek zajęć zawsze o godz. 17.00.

Spal kalorie

Nordic walking to doskonały sposób na ruch i spalenie zbędnych kalorii. Jednak żeby nasz wysiłek nie poszedł na marne, chodzenia z kijkami trzeba się nauczyć. Wszystkich miłośników ruchu na świeżym powietrzu zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnych, cotygodniowych zajęciach w Parku Zdrojowym. Pierwsze spotkanie w przyszły wtorek (26 kwietnia) o godz. 17.00. W ramach ogólnopolskiej akcji, prowadzonej do 10 września przez Polską Federację Nordic Walking, mieszkańcy Konstancina-Jeziorny przez najbliższe 5 miesięcy będą mieli okazję nauczyć się m.in. technik chodzenia z kijami nordic walking. Zapraszamy na polanę przy tężni solankowej. Szczegóły na stronie internetowej: www.pfnw.eu (link otwiera się w nowym oknie).

Puchar Polski

Umiejętności zdobyte podczas tych spotkań z powodzeniem będzie można wykorzystać już 15 maja. Tego dnia Konstancin-Jeziorna będzie gospodarzem Pucharu Polski w Nordic Walking. W zawodach, które odbędą się w konstancińskim parku miłośnicy kijków zmierzą się na dystansach: 5, 10 i 21 kilometrów. Start półmaratonu przewidziany jest na godz. 10.00, a zmagania na krótszych trasach rozpoczną się o godz. 11.30 (rejestracja 8.00-10.30, a dla półmaratonu do godz. 9.30). 

Dla wszystkich uczestników imprezy przewidziano liczne, bezpłatne atrakcje, w tym m.in.: szkółkę nordic walking, zawody dziecięce, festyn sportowy oraz pomiary tkanki tłuszczowej, ciśnienia itp. Jak szacują organizatorzy w zawodach udział wezmą reprezentanci z ponad 120 miast Polski, a także goście z zagranicy. – Na starcie oczekujemy ponad 600 zawodników – mówi Robert Brzeziński, dyrektor Pucharu Polski Nordic Walking. – Zapowiadają się niezapomniane rodzinne emocje.

Trwają zapisy

Warto wspomnieć, że wszyscy zainteresowani będą mogli bezpłatnie wypożyczyć sprzęt na czas imprezy. Ponadto zawodnicy reprezentujący gminę Konstancin-Jeziorna otrzymają bezpłatny pakiet standard. Zapisy, które już się rozpoczęły prowadzone są na stronach internetowych: www.pucharpolskinw.pl lub www.pfnw.eu (linki otwierają się w nowym oknie). Tam także znajdziemy regulamin, trasy i inne szczegółowe informacje. 

Organizatorzy i partnerzy

Głównym organizatorem imprezy jest Polska Federacja Nordic Walking. Na sportowe emocje zapraszają: Gmina Konstancin-Jeziorna, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Uzdrowisko Konstancin-Zdrój i Konstancińskie Centrum Hydroterapii „Eva Park Life & Spa”.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-04-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer