Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Cieciszew wybrał nowego sołtysa

Zbigniew Durajczyk został nowym sołtysem Cieciszewa. Był jedynym kandydatem, który startował w środowych wyborach. Zdobył 45 głosów.

Wybory sołtysa

Zbigniew Durajczyk jest dobrze znany lokalnej społeczności. To miejscowy pszczelarz, właściciel "Tęczowej Pasieki" w Cieciszewie, a od środy (27 lipca) także sołtys tej podkonstancińskiej miejscowości. O tym, że to właśnie on ma być nowym gospodarzem wsi - poprzedni kilka tygodni temu zrezygnował z funkcji - zadecydowali mieszkańcy, choć dużego wyboru nie mieli. Zbigniew Durajczyk był jedynym kandydatem, który ubiegał się o fotel sołtysa. W głosowaniu poparło go 45 osób, z 54 uprawnionych i obecnych na zebraniu - dziewięć głosów było nieważnych.

Pierwsze zebranie

Nowy sołtys zakasuje rękawy i bierze się do pracy. Zbigniew Durajczyk na 6 sierpnia zwołał pierwsze zebranie wiejskie, podczas którego mieszkańcy m.in. uzupełnią skład osobowy rady sołeckiej oraz zdecydują o zmianach w funduszu sołeckim. Spotkanie odbędzie się o godz. 16.00 w altanie edukacyjnej (Cieciszew 11). 

Galeria zdjęć

Autor: Patryk Siepsiak

2016-07-28

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer