Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Czterech chętnych do budowy ratusza

Cztery firmy ubiegają się o kontrakt na dokończenie budowy ratusza przy ul. Nowopiaseczyńskiej w Konstancinie-Jeziornie. Obecnie trwa postępowanie przetargowe, a wykonawcę poznamy prawdopodobnie pod koniec lipca.

Cztery firmy

W przetargu nieograniczonym na kontynuację budowy konstancińskiego ratusza wraz z infrastrukturą techniczną oraz budowę ul. Kolejowej wpłynęły cztery oferty. O wielomilionowy kontrakt ubiegają się firmy: "DORBUD" z Kielc, "Mawilux" z Ład, "ZAB-BUD" z Warszawy i "Erekta Budownictwo" z Warszawy. Najtańsza oferta opiewa na kwotę niespełna 22,8 mln zł, a najdroższa na ponad 28,2 mln zł (szczegóły w Biuletynie Informacji Publicznej). Obecnie trwają prace komisji przetargowej, która wyłoni wykonawcę. O tym, kto dokończy budowę nowego magistratu zadecyduje cena oraz okres udzielonej gwarancji. Wszystko ma być jasne do końca lipca. 

Sprawa w sądzie

Przypomnijmy - inwestycję przy ul. Nowopiaseczyńskiej pierwotnie realizowało polsko-hiszpańskie konsorcjum firm pod przewodnictwem spółki "Coprosa". Prace rozpoczęły się w 2014 r. i miały zakończy w listopadzie tego roku. Niestety, budowlańcy w drugiej połowie lutego wstrzymali wszelkie prace i mimo wezwań nie wznowili ich. W związku z czym, 2 marca magistrat odstąpił od umowy z Hiszpanami. Gmina  przeprowadziła też inwentaryzację inwestycji, która wykazała wiele nieprawidłowości w budowie ratusza. Teraz gmina domaga się od spółki ponad 2,4 mln zł odszkodowania. Były wykonawca płacić nie zamierza. Sprawa trafiła więc do sądu. Wszystkie te zawirowania spowodują opóźnienie w oddaniu budynku do użytku.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-07-14

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer