Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Parafie gotowe na przyjęcie pielgrzymów

Dwie konstancińskie parafie będą gościły pielgrzymów, którzy przyjadą do Polski na obchody Światowych Dni Młodzieży. Naszą gminę odwiedzą grupy - z Kanady i Indonezji, łącznie ponad 50 osób. To znacznie mniej niż pierwotnie zakładano.

Dwie parafie

Młodych pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży przyjmą parafie pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz św. Józefa Oblubieńca NMP. W pierwszej gościć będzie 18-osobowa grupa muzyków ze stolicy Indonezji - Dżakarty, która do Konstancina-Jeziorny przyjedzie już 19 lipca. Dwa dni później, 21 lipca, do naszej gminy zawita z kolei 33 Kanadyjczyków, głównie młodzież z Toronto. 

Ciekawy program

Pielgrzymi będą mieszkać u rodzin, a ich opieką zajmą się wolontariusze. Gospodarze przygotowali też ciekawy program pobytu, w którym znalazły się m.in. wyjazdy do muzeów i oczywiście zwiedzanie Konstancina-Jeziorny. W planach jest także spotkanie z burmistrzem Kazimierzem Jańczukiem. Każdy z pielgrzymów otrzyma od konstancińskiego magistratu specjalne zestawy, w tym m.in. mapy i pamiątkowe gadżety. 25 lipca goście wyruszą do Krakowa na główne uroczystości z okazji Światowych Dni Młodzieży i spotkanie z papieżem Franciszkiem. 

Autor: Patryk Siepsiak

2016-07-15

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer