Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Uczcijmy pamięć powstańców

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Konstanciński Dom Kultury zapraszają  do udziału w obchodach 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się 31 lipca i 1 sierpnia. 

Koncert

Uroczystości z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego rozpocznie w niedzielę  (31 lipca) koncert "Wyśpiewać wolność". O godz. 16.00 zapraszamy do konstancińskiego amfiteatru w Parku Zdrojowym. Wstęp wolny. 

Złożenie kwiatów

Dzień później, 1 sierpnia władze gminy oraz mieszkańcy złożą kwiaty i zapalą znicze w miejscach pamięci: o godz. 10.00 przed pomnikiem ofiar zbrodni katyńskiej (Pasaż Sienkiewicza), o godz. 10.15 na kamieniu upamiętniającym poległych żołnierzy Samodzielnego Batalionu Narodowych Sił Zbrojnych AK (przy rondzie św. Jana Pawła II), a o godz. 10.30 pod tablicą pamiątkową poświęconą Samodzielnemu Batalionowi im. Brygadiera Czesława Mączyńskiego (ul. Mirkowska 56).

Msza św.

O godz. 17.00 w Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie, odbędzie się msza święta, po której na cmentarzu Powstańców Warszawskich w Powsinie, gdzie spoczywa 63 żołnierzy Powstania Warszawskiego m.in. z Konstancina-Jeziorny odczytany zostanie Apel Poległych.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-07-22

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer