Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wakacyjne remonty szkół

Podczas gdy uczniowie wypoczywają, w szkołach praca wre. Trwa termomodernizacja budynku Zespołu Szkół nr 2 oraz remont Zespołu Szkół nr 3 w Konstancinie-Jeziornie. Dzięki tym inwestycjom dzieci będą się uczyć, a nauczyciele pracować w nowych, bardziej komfortowych warunkach.

Inwestycje w oświatę

Konstanciński samorząd regularnie inwestuje w oświatę. Tym razem dwie gminne placówki zmienią się podczas wakacji. Chodzi o Zespół Szkół nr 2 i Zespół Szkół nr 3 w  Konstancinie-Jeziornie.


Termomodernizacja "dwójki"

Pod koniec czerwca rozpoczęła się termomodernizacja ZS nr 2 przy ul. Żeromskiego 15. Ocieplany jest główny budynek szkoły oraz ściany małej sali gimnastycznej. "Dwójka" zyska też nową elewację, a w sezonie zimowym dyrekcja placówki liczy na niższe rachunki za ogrzewanie. Całkowita wartość prac prowadzonych przez firmę "ARBUD" z Radomia wynosi 294 251,20 zł. Całość ma być gotowa do 30 września.


Remont "trójki"

Praca wre także w ZS nr 3. Tutaj, w "starej" części budynku przy ul. Bielawskiej 57, malowane są korytarze i klatki schodowe. Na podłogach pojawi się nowa wykładzina i "odświeżone" zostaną cztery pomieszczenia. Tę część, za kwotę ponad 139,3 tys. zł, realizuje firma "FACIT Usługi Budowlano-Remontowe Zofia Hebda" z Wieniawy. Z kolei w "nowej" części szkoły oprócz nowego koloru ścian klatek schodowych i korytarzy, przewidziano w szatni remont sufitu podwieszonego oraz wymianę drzwi do sali gimnastycznej. Koszt to ponad 63 tys. zł. Prace mają zakończyć się przed pierwszym dzwonkiem. Wykonawca, "PHU MAGNUM Agnieszka Ciupa" z Siedlec,  ma na to czas do 25 sierpnia.

Autor: Grzegorz Zurawski

2016-07-13

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer