Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wiemy, kto dokończy budowę ratusza

Firma Erekta z Warszawy dokończy budowę nowej siedziby władz Konstancina-Jeziorny. W czwartek (21 lipca) poznaliśmy wyniki przetargu nieograniczonego na realizację inwestycji, za którą gmina zapłaci ponad 22,7 mln zł.

Cztery oferty

Chętnych do kontynuacji budowy ratusza przy ul. Nowopiaseczyńskiej w Konstancinie-Jeziornie było czterech - DORBUD, Mawilux, ZAB-BUD Andrzej Zaboklicki i Erekta. W czwartek (21 lipca) poznaliśmy wyniki przetargu nieograniczonego. Najtańsi okazali się ci ostatni, którzy wycenili prace na 22 747 989 zł i udzielili na nie 8 lat gwarancji. Jedna oferta - ta złożona przez konsorcjum firm, którego liderem była spółka Mawilux - została odrzucona, bo potencjalny wykonawca nie spełnił warunków udziału w postępowaniu. W przyszłym tygodniu można się spodziewać podpisania umowy z firmą Erekta, która od tego dnia będzie miała 14 miesięcy na realizację inwestycji,  łącznie z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu.

Finał w sądzie

Przypomnijmy. Inwestycję pierwotnie realizowało polsko-hiszpańskie konsorcjum firm pod przewodnictwem spółki "Coprosa". Prace rozpoczęły się w 2014 r. i miały zakończy w listopadzie tego roku. Niestety, budowlańcy w drugiej połowie lutego wstrzymali wszelkie prace i mimo wezwań gminy nie wznowili ich. W związku z czym, 2 marca magistrat odstąpił od umowy z Hiszpanami. Przeprowadzona została też inwentaryzacja inwestycji, która wykazała wiele nieprawidłowości w budowie ratusza. Teraz gmina domaga się od spółki ponad 2,4 mln zł odszkodowania. Sprawa swój finał będzie miała w sądzie, bo poprzedni wykonawca płacić nie zamierza.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-07-22

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer