Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wprowadzono I i II stopień alarmowy

Od środy (20 lipca) na terenie całego kraju obowiązuje pierwszy (ALFA) i drugi (BRAVO-CRP) stopień alarmowy w czterostopniowej skali. Związane jest to ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Działanie ma charakter "ogólnego ostrzeżenia".

Ogólne ostrzeżenie

Zarządzenie ws. wprowadzenia stopnia alarmowego ALFA oraz BRAVO-CRP na obszarze całego kraju wydała premier Beata Szydło. Ma to związek z odbywającymi się w dn. 26-31 lipca Światowymi Dniami Młodzieży i obowiązuje od 20 lipca (od godz. 0.00) do 1 sierpnia (do godz. 23.59). Działaniema charakter ogólnego ostrzeżenia, które zobowiązuje administrację publiczną m.in. szczebla powiatu i gminy do wykonania określonych zadań. 

Działania porządkowo-ochronne

W urzędach gmin oraz w Starostwie Powiatowym w Piasecznie administracja przygotowana jest do wprowadzenia stopni alarmowych i wykonywać będzie zadania zgodnie z dokumentacją o nazwie „Moduły zadaniowe dla stopni alarmowych: ALFA, BRAVO, CHARLIE, DELTA”, zatwierdzoną przez Wojewodę Mazowieckiego. Zadania określone w ramach stopni alarmowych są to działania porządkowo - ochronne realizowane w celu przeciwdziałania i minimalizacji skutków ataków terrorystycznych lub sabotażowych i polegają na skoordynowanym działaniu instytucji i organów administracji publicznej.

Bądź czujny

Wprowadzenie stopni alarmowych oznacza, że administracja publiczna wykonywać będzie szereg zadań na rzecz ochrony ludności, infrastruktury, jak również działania na rzecz bezpieczeństwa urzędów, jeśli chodzi o cyberprzestrzeń, gdyż wprowadzenie stopnia alarmowego BRAVO-CRP, dotyczy między innymi właśnie bezpieczeństwa sieci teleinformatycznej urzędów.

Mieszkańców prosimy jedynie o zgłaszanie wszelkich niepokojących sygnałów, jakie zaobserwują, np. pozostawione w miejscach publicznych paczki itp. pod numer alarmowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie lub do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego 22 737 07 63.

Cztery stopnie

W przypadku wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym lub zagrożenia takim zdarzeniem można wprowadzić jeden z czterech stopni alarmowych: ALFA, BRAVO, CHARLIE i DELTA. Najwyższy czwarty stopień, DELTA, może być wprowadzany, gdy dojdzie do zdarzenia terrorystycznego lub uzyskane informacje będą wskazywać na zaawansowaną fazę przygotowań do takiego zdarzenia w Polsce.

Autor: Starostwo Powiatowe w Piasecznie/Patryk Siepsiak

2016-07-20

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer