Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

„Leśna Chatka” stanie na Placu Sportowym

Tagi:

18 listopada podpisano umowę na budowę nowego obiektu, w którym znajdzie się gminne przedszkole „Leśna Chatka”. Najkorzystniejsza ofertę złożyła firma Mawilux Spółka Akcyjna z Raszyna. Do nowego budynku o powierzchni prawie 1800 m2 i mieszczącego sześć przestronnych sal, będzie uczęszczało 150 dzieci. Koszt budowy wraz z wyposażeniem to blisko 7,5 mln złotych.

Gminne Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi „Leśna Chatka” będzie miało nową siedzibę. Na terenie Placu Sportowego między ulicami Prusa, Sanatoryjną oraz Graniczną, powstanie nowoczesny i przestronny obiekt, dostosowany także do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością. Najmłodsi mieszkańcy Konstancina-Jeziorny będą mieli do dyspozycji: sześć przestronnych sal dydaktycznych (wyposażonych w sanitariaty), olbrzymią salę sportowo-widowiskową oraz, co najważniejsze, salę do zajęć sensorycznych. Nowoczesna architektura, przeszklone, widne sale z możliwością bezpośredniego wyjścia na taras, to największe atuty nowej gminnej inwestycji. Na parterze będzie mieściła się również kuchnia wraz z zapleczem, pomieszczenia gospodarcze oraz administracyjne. Ale to nie wszystko. Dzieci będą mogły spożytkować nadmiar swojej energii na placu zabaw oraz specjalnie stworzonym torze do nauki jazdy na rowerze.
Inwestycja, na którą składa się budowa obiektu przedszkola wraz z wyposażeniem, zagospodarowanie terenu razem z ogrodzeniem i droga pożarową, będzie kosztowała 7 478 964,41 zł. Wykonawca odda obiekt do użytkowania w kwietniu 2018 r.

Autor:

2016-11-18

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer