Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Odsłonięcie Ławeczki Żeromskiego

W najbliższą środę (30 listopada) zapraszamy na uroczystość odsłonięcia pomnika Ławeczki Żeromskiego w Parku Zdrojowym. Po oficjalnej uroczystości część artystyczna w KDK Hugonówka poświęcona oczywiście osobie Stefana Żeromskiego. 

Uroczystość odsłonięcia rozpocznie się o godz. 13.30 na skwerze im. Stefana Żeromskiego ,bo tam właśnie stanął pomnik. Autor pomnika Paweł Pietrusiński, przedstawił Żeromskiego siedzącego na ławce, zatroskanego czy też zamyślonego nad nowym literackim dziełem. Tuż obok pomnika pisarza, spacerowicze mogą przeczytać cytaty z jego dzieł , m.in. z „Ludzi bezdomnych”, „Przedwiośnia”, „Dziejów grzechu”, wykute na tablicach z brązu i usytuowane na siedmiu postumentach.

Po odsłonięciu zapraszamy wszystkich do KDK Hugonówka na program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca „Przepióreczka”.  W programie m.in. : pieśń „Tu wszędzie jest …" w wykonaniu Wiktorii Puchty z chórem szkolnym, prezentacja multimedialna „Żeromski w naszej społeczności”, "Pieśń o Przepióreczce" w wykonaniu chóru szkolnego ZS nr 2 oraz „Uciekła mi przepióreczka” w wykonaniu ZPiT Przepióreczka. Będzie także  prezentacja fragmentów „Pomyłek”zawierających konstancińskie watki, oraz „Walczyk o Konstancinie” w wykonaniu Przepióreczki.


Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy, a zwłaszcza sympatyków twórczości Stefana Żeromskiego.


Autor:

2016-11-28

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer